--Huvudpartners--
Kalender
MARS 2017
 
 

 
v.9
01ons
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 18:10
Team 04 » Träning, Rosengårds Ishall
16:30  
16:30 - 18:10
Team 04 » Cupmöte, Rosengårds Ishall
18:30  
18:30
Team 03 » Lejonet Landskrona hemma, Rosengårds Ishall (U14 DM Slutspel) (..)
19:30  
19:30
Team 02 »
Samling: 18:15
U16 TOPP MATCH MOT IK PANTERN.

SAMLING 18:15
NEDSLÄPP 19:30
IK Pantern hemma, Limhamns Ishall (U16 TOPP) (..)
02tor
07:00  
07:00 - 08:05
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:50  
16:50 - 19:30
U16 Elit »
Fys 17:00-17:45
Is 18:15-19:15
Träning, Isstadion (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Skridskoskola » Träning, Malmö Arena Träningshall Ishall
17:45  
17:45 - 18:45
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-19.45
Is 20.30-21.45
Egen is 21.45-22.00
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:00  
19:00
Team 04 » Trelleborgs IF borta, Söderslättshallen (U14 Division 1) (..)
19:00  
19:00 - 20:00
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
19:30  
19:30
Team 02 »
U15 DM SKÅNE, SEMIFINAL MOT RÖGLE BK.

SAMLING 18:15
NEDSLÄPP 19:30
Rögle BK hemma, Isstadion (U15 DM Skåne) (..)
03fre
07:00  
07:00 - 08:05
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:00  
08:00 - 09:00
J18 Elit »
Samling 7:15
Fys innan isen
Träning, Isstadion (..)
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion
15:30  
15:30 - 18:15
U16 Elit »
Is 16:00-17:00
Fys 17:15-18:00
Träning, Isstadion (..)
16:00  
16:00 - 17:15
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:15  
17:15 - 21:00
Team 04 »
Försäljning av 50-50 lotter vid hemmamatchen mot Djurgården
Försäljning 50-50 lotter, Malmö Arena (..)
17:30  
17:30
Dam »
Samling 17.30, värmning 19.00, matchstart 19.30.
Troja/Ljungby hemma, Rosengårds Ishall () (..)
17:30  
17:30 - 18:45
Team 09 »
Träningstiden den 28:e februari utgår och istället har vi gemensam träning med U9 den 1:e mars.

NY UPPDATERING!
Flyttad till fredag 17:30-18:45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:15  
18:15 - 21:15
Team 02 »
POWERBREAK Malmö - Djurgårdens IF.

SAMLING 18:15 utanför Arenan.
NEDSLÄPP 19:00

MEDTAG Skridsko, Handskar, Hjälm och Overall.

KALLADE SPELARE 3, 95, 16, 14, 20, 77
POWERBREAK Malmö - Djurgårdens IF, Malmö Arena (..)
18:45  
18:45 - 21:00
Team 03 »
Fys 18.45-19-15
Is 19.45-21.00
Träning, Isstadion (..)
04lör
07:15  
07:15 - 21:00
Team 06 »
Heldags cup i Tyringe, spelas i Tyrs Hov.
Vi kommer åka upp med hela truppen så det innebär att man kommer att få stå över någon match.
Buss är bokad så vi åker gemensamt dit och hem. Det kommer finnas plats för föräldrar och syskon, så ni som önskar åka med meddelar detta när ni anmäler ert barn, skriv hur många platser ni önskar i kommentars fältet.
Som vanligt inget godis, läsk osv.
Cup, Tyringe (..)
08:00  
08:00 - 23:55
Team 02 »
Se Skånes Ishockeyförbunds hemsida för kallelse, schema och information.

Frågor angående detta tas med Mikael Wigsten eller Linus Karlsson på Skånes Ishockeyförbund.
SKÅNES ISHOCKEYFÖRBUND HANS I HOVDA CAMP, Jonstorp & Lenhovda (..)
09:15  
09:15 - 10:15
Tjejskridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
10:30  
10:30 - 11:45
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall
11:00  
11:00 - 13:45
Team 02 »
SAMLING 11:00
IS 11:30 - 12:45
OFF-ICE 13:00 - 13:45

SAMTRÄNING U15/U14.
Träning, Isstadion (..)
11:00  
11:00 - 13:45
Team 03 »
Samling 11.00
Is 11.30-12.45
Off-Ice 13.00-13.45
Träning 02/03, Isstadion (..)
12:00  
12:00
Team 07 »
Samling: 11:15
Domare: Ru Nordstedt Sundin
Coach: Danne
Sekretariat: Gustav Hed, Oskar Geijer
Cafeteria: William Ljung, Leo Wester
Lund Giants hemma, Rosengårds Ishall (U10 Grupp B) (..)
13:30  
13:30 - 14:45
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall
15:00  
15:00
Team 05 » Helsingborgs HC hemma, Rosengårds Ishall (U12 Mellan) (..)
15:30  
15:30
J20 Super Elit » Örebro HK hemma, Malmö Isstadion (J20 SuperElit Top 10) (..)
17:00  
17:00
J18 Elit » Linköping HC borta, Stångebro Ishall (J18 Allsvenskan Södra) (..)
05sön
00:00  
00:00 - 23:30
Team 02 »
Se Skånes Ishockeyförbunds hemsida för kallelse, schema och information.

Frågor angående detta tas med Mikael Wigsten eller Linus Karlsson på Skånes Ishockeyförbund.
SKÅNES ISHOCKEYFÖRBUND HANS I HOVDA CAMP, Jonstorp & Lenhovda (..)
09:00  
09:00 - 10:00
Skridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
10:15  
10:15 - 11:15
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall
10:45  
10:45
Team 04 » Rögle BK borta, Lindab Arena (U13 Division 1) (..)
12:00  
12:00
J20 Super Elit » Leksands IF hemma, Malmö Isstadion (J20 SuperElit Top 10) (..)
12:15  
12:15
Team 03 » Rögle BK borta, Lindab Arena (U15 Division 1) (..)
13:30  
13:30
Dam »
Samling 13.30, värmning 14.50-15.10, matchstart 15.30.
Linköping hemma, Rosengårds Ishall () (..)
15:30  
15:30
J18 Elit » Södertälje SK borta, Scaniarinken (J18 Allsvenskan Södra) (..)
 
v.10
06mån
16:30  
16:30 - 17:30
Team 04 » Träning, Rosengårds Ishall
16:30  
16:30 - 17:30
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
17:00  
17:00 - 18:45
Team 07 »
Fys kl 17 i underställ, shorts, t-shirt och gympaskor. Is 17:45-18:45

Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 03 »
Fys/uppvärmning 18-18:30
Is 19-20
Träning, Rosengårds Ishall (..)
07tis
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
16:00  
16:00 - 18:45
Team 02 »
SAMLING 16:00
IS 16:30 - 17:45
OFF-ICE 18:00 - 18:45
Träning, Isstadion (..)
17:20  
17:20 - 21:00
Team 03 »
50-50 lotter
Malmö Redhawks - Färjestad
Matchstart 19:00
Övrigt, 50-50 lotter, Malmö Arena (..)
18:00  
18:00 - 21:00
J18 Elit » Övrigt, Malmö Arena (..)
18:00  
18:00 - 19:00
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:50  
18:50 - 21:45
U16 Elit »
Fys 19:00-19:45
Is 20:15-21:30.
Träning, Isstadion (..)
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-20.00
Is 20.30-21.45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:15  
19:15 - 20:15
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
19:40  
19:40
Team 05 » Landskrona borta, Bortamatch () (..)
08ons
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
08:00  
08:00 - 09:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
09:10  
09:10 - 10:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
17:45  
17:45 - 18:45
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:00  
19:00 - 20:00
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:30  
19:30
Team 02 »
Samling: 18:15
U16 TOPP MATCH MOT JONSTORPS ISHF.

SAMLING 18:15
NEDSLÄPP 19:30
Jonstorps IshF hemma, Limhamns Ishall (U16 TOPP) (..)
09tor
07:15  
07:15 - 08:05
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:45  
16:45 - 18:45
Team 04 »
Fys 16:45-17:15
Is 17:45-18:45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Skridskoskola » Träning, Malmö Arena Träningshall Ishall
17:45  
17:45 - 19:30
U16 Elit »
Is 18:15-19:15
Träning, Isstadion (..)
18:00  
18:00 - 20:30
Team 02 »
SAMLING 18:00
OFF-ICE 18:15 - 19:00
IS 19:30 - 20:30

Delad is med MV-Träning.
Träning, Isstadion (..)
19:00  
19:00 - 20:30
Team 02 »
MÅLVAKTSTRÄNING FÖR KLUBBENS MÅLVAKTER.

SAMLING 19:00
IS 19:30 - 20:30

Delad is med U15.
MÅLVAKTSTRÄNING, Isstadion (..)
19:15  
19:15
Team 03 » Tyringe SoSS hemma, Rosengårds Ishall (U15 Division 1) (..)
10fre
07:15  
07:15 - 08:05
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion
15:30  
15:30 - 17:45
Team 02 »
SAMLING 15:30
IS 16:00 - 16:45
OFF-ICE 17:00 - 17:45
Träning, Isstadion (..)
16:00  
16:00 - 17:15
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
17:30  
17:30 - 18:30
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
18:30  
18:30
Team 04 »
Samling: 17:30
Sekretariatet:
Benjamin, Oscar Hed, Eric Bardeman, Elton Möller, Filip Lidman

Cafeteria:
Filip Linde, Jakob Magnusson
Jonstorps IF IshF/Åstorps IK hemma, Rosengårds Ishall (U14 Division 1) (..)
19:00  
19:00
U16 Elit »
Samling: 06:45
Samling isstadion 6:45.
Samling milstolpen 7:30.
Linköping HC borta, Mälarhöjdens Ishall (U16 SM) (..)
19:15  
19:15 - 21:30
Team 03 »
Fys/uppvärmning 19:15-19:45
Is 20:15-21:30
Träning, Rosengårds Ishall (..)
11lör
09:15  
09:15
Team 05 » Rögle BK Röd borta, Lindab Arena (U12 Mellan) (..)
09:15  
09:15 - 10:15
Tjejskridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
12:00  
12:00
Team 06 » Åstorps IK hemma, Rosengårds Ishall (U12 Svår) (..)
13:30  
13:30
Team 02 »
Samling: 10:00
U16 TOPPMATCH MOT MÖRRUM GOIS.

BUSS T/R (Sundspärlan buss)
INGEN AVGIFT FÖR BUSSEN, VI BETALAR FRÅN LAGKASSAN.

MEDTAG EGEN LUNCH/MIDDAG, VI STANNAR EJ.

SAMLING 10:00 Malmö Isstadion
AVGÅNG BUSS 10:15
ANKOMST MÖRRUM 12:15
NEDSLÄPP 13:30
AVGÅNG BUSS 16:30
ANKOMST 18:30 Malmö Isstadion
Mörrum GoIS borta, Jössarinken, Mörrum (U16 TOPP) (..)
13:30  
13:30
Team 04 »
Samling: 12:30
Sekretariatet:
Benjamin, Oscar Hed, Eric Bardeman, Jakob Magnusson, Filip Lidman

Cafeteria:
Elton Möller, Lucas Marin
Rögle BK hemma, Rosengårds Ishall (U14 Division 1) (..)
15:30  
15:30
J20 Super Elit » Luleå HF hemma, Malmö Isstadion (J20 SuperElit Top 10) (..)
16:15  
16:15 - 20:30
Team 03 »
50-50 lotter och Power-break
Vem som gör vad beslutas på träningen imorgon.
50-50 lotter och Power-Break, Malmö Arena (..)
16:15  
16:15 - 20:00
Team 04 »
Vi ska sälja 50/50 lotter på A-lagets första slutspelsmatch
50 / 50 lotter, Malmö Arena (..)
17:00  
17:00
U16 Elit » Djurgårdens IF borta, Mälarhöjdens Ishall (U16 SM)
12sön
09:00  
09:00 - 10:00
Skridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
09:00  
09:00
Team 04 » Jonstorps IF IshF/Åstorps IK borta, Jonstorps Ishall (U13 Division 1) (..)
09:15  
09:15
Team 06 » Rögle BK borta, Lindab Arena (U12 Svår) (..)
10:00  
10:00
U16 Elit » SDE HF hemma, Mälarhöjdens Ishall (U16 SM)
10:15  
10:15 - 11:15
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall
12:00  
12:00
J20 Super Elit » MODO Hockey hemma, Malmö Isstadion (J20 SuperElit Top 10) (..)
12:00  
12:00
Team 08 » Trelleborg hemma, Rosengårds Ishall (Poolspel) (..)
12:00  
12:00
Team 09 » IF Lejonet hemma, Rosengårds Ishall () (..)
14:00  
14:00
Team 08 » IK Pantern hemma, Rosengårds Ishall (Poolspel)
14:10  
14:10
Team 07 »
Samling: 13:25
Vi spelar i vita tröjor.
Lund Giants borta, Lunds ishall (U10 Grupp B) (..)
14:30  
14:30 - 17:15
Team 03 »
Fys/uppvärmning 14:30-15
Is 15:30-16.45
Frivilligt 16.45-17.15
Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30
Team 05 » Glimma HK hemma, Rosengårds Ishall (U12 Mellan) (..)
17:30  
17:30
Team 05 » Glimma hemma, Rosengårds Ishall () (..)
 
v.11
13mån
16:30  
16:30 - 17:30
Team 04 » Träning, Rosengårds Ishall
16:30  
16:30 - 17:30
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
17:00  
17:00 - 18:45
Team 07 »
Fys kl 17 i underställ, shorts, t-shirt och gympaskor. Is 17:45-18:45

Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 03 »
Fys / uppvärmning 18-18:30
Is 19-20
Träning, Rosengårds Ishall (..)
14tis
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
17:45  
17:45 - 20:15
Team 02 »
SAMLING 17:45
OFF-ICE 18:00 - 18:45
IS 19:15 - 20:15
Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 19:00
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-20.00
Is 20.30-21.45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:30  
19:30
Team 06 » Limhamn HK borta, Limhamns Ishall (U12 Svår) (..)
15ons
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
17:45  
17:45 - 18:45
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:15  
18:15 - 20:15
Team 03 »
Fys / uppvärmning 18:15-18:45
Is 19:15-20:15
Träning, Isstadion (..)
18:45  
18:45 - 19:45
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
19:30  
19:30
Team 02 »
Samling: 18:15
U16 TOPP MATCH MOT TYRINGE SOSS.

SAMLING 18:15
NEDSLÄPP 19:30
Tyringe SoSS hemma, Limhamns Ishall (U16 TOPP) (..)
16tor
14:45  
14:45 - 15:45
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:15  
16:15 - 17:15
Team 07 »
Observera att träningen är 15 minuter tidigare än vanligt.
Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:30  
16:30 - 18:30
Team 04 »
Fys 16:30-17:00
Is 17:30-18:30
Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:15  
17:15 - 18:30
Team 04 »
Sista mötet innan cupen nästa helg. Viktigt att allt sätts på plats.
Cupmöte, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Skridskoskola » Träning, Malmö Arena Träningshall Ishall
18:30  
18:30
Team 05 » Lund Giants HC Röd hemma, Rosengårds Ishall (U12 Mellan) (..)
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-19.45
Is 20.15-21.30
Träning, Rosengårds Ishall (..)
17fre
07:15  
07:15 - 08:05
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion
16:00  
16:00 - 17:00
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
18:30  
18:30
Team 04 »
Samling: 17:30
Sekretariat:
Benjamin A, Oscar H, Eric B, William H, Hugo P

Cafeteria: Wilmer N, Elton M, Jakob R
Limhamn HK hemma, Rosengårds Ishall (U13 Division 1) (..)
19:00  
19:00 - 21:45
Team 02 »
SAMLING 19:00
OFF-ICE 19:15 - 20:00
IS 20:30 - 21:45

SAMTRÄNING U15/U14.
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:30  
19:30 - 21:45
Team 03 »
Fys / uppvärmning 19:30-20
Is 20:30-21:45
Träning U14 och U15, Rosengårds Ishall (..)
18lör
00:00  
00:00 - 23:55
Team 02 »
Se Skånes Ishockeyförbunds hemsida för kallelse, schema och information.

Frågor angående detta tas med Mikael Wigsten eller Linus Karlsson på Skånes Ishockeyförbund.
SKÅNES ISHOCKEYFÖRBUND ELITLÄGER 2017, Limhamns Ishall (..)
09:00  
09:00 - 18:00
Team 06 » Cup, Rosengårds Ishall
09:15  
09:15 - 10:15
Tjejskridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
10:30  
10:30
Team 08 » Trelleborg hemma, Kirsebergs Ishall (Poolspel) (..)
10:30  
10:30
Team 09 »
Samling: 09:30
IK Pantern bjuder in till Poolspel

Trelleborgs IF - IF Malmö Redhawks
IF Malmö Redhawks - Frosta HC
Trelleborgs IF & Frosta HC borta, Kirsebergs Ishall () (..)
11:30  
11:30
Team 08 » IK pantern hemma, Kirsebergs Ishall (Poolspel)
13:00  
13:00
Team 04 » Mörrums GoIS IK borta, Jössarinken (U14 Division 1) (..)
13:10  
13:10
Team 09 » Lund Giants hemma, Lunds ishall () (..)
19sön
00:00  
00:00 - 23:55
Team 02 »
Se Skånes Ishockeyförbunds hemsida för kallelse, schema och information.

Frågor angående detta tas med Mikael Wigsten eller Linus Karlsson på Skånes Ishockeyförbund.
SKÅNES ISHOCKEYFÖRBUND ELITLÄGER 2017, Limhamns Ishall (..)
07:45  
07:45
Dam »
samling Lockarp 7.45, bussen kör 8.00.
Stannar vid Checkpoint Åstorp. Bussen hämtar där ca 8.55, var där i god tid.
Vi kommer att ha ett stopp på vägen upp och vägen ner för mat, troligtvis i Ödeshög.
Matchstart 15.30.
Linköping HC borta, Bortamatch () (..)
09:00  
09:00 - 10:00
Skridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
09:00  
09:00
Team 03 » Jonstorps IF IshF borta, Jonstorps Ishall (U15 Division 1) (..)
09:00  
09:00 - 18:00
Team 06 » Cup, Rosengårds Ishall
14:15  
14:15 - 19:00
Team 04 »
Sälja 50/50 lotter i SM-kvartsfinalen mot Växjö
50/50 lotter, Malmö Arena (..)
14:15  
14:15 - 18:00
Team 07 »
Vänligen ange i kallelse om du som förälder kan hjälpa till med att dela ut infoblad och om du önskar matchbiljett. Övriga biljetter till spelare och anhöriga beställs i bokningssystemet.
U10 på kvartsfinal, Malmö Arena (..)
14:30  
14:30 - 18:30
Team 02 »
50/50 LOTTER MIF-VÄXJÖ LAKERS

SAMLING 14:30
NEDSLÄPP 16:00

SÄLJER TILSAMMANS MED TEAM 04.
50/50 LOTTER MIF-VÄXJÖ LAKERS, Malmö Arena (..)
15:15  
15:15 - 18:30
Team 02 »
POWERBREAK MIF-VÄXJÖ LAKERS

SAMLING 15:15
NEDSLÄPP 16:00

MEDTAG:
Skridskor, handskar, hjälm och overall.
POWERBREAK MIF-VÄXJÖ LAKERS, Malmö Arena (..)
 
v.12
20mån
16:30  
16:30 - 19:15
Team 02 »
SAMLING 16:30
IS 17:00 - 18:15
OFF-ICE 18:30 - 19:15
Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 04 » Träning, Rosengårds Ishall
16:30  
16:30 - 17:30
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
17:00  
17:00 - 18:45
Team 07 »
Fys kl 17 i underställ, shorts, t-shirt och gympaskor. Is 17:45-18:45

Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 03 »
Fys/uppvärmning 18-18:30
Is 19-20
Träning, Rosengårds Ishall (..)
21tis
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:00  
16:00 - 18:45
Team 02 »
SAMLING 16:00
IS 16:30 - 17:45
OFF-ICE 18:00 - 18:45
Träning, Isstadion (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
18:00  
18:00 - 19:00
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-20.00
Is 20.30-21.45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:15  
19:15 - 20:15
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
19:15  
19:15 - 20:15
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
22ons
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
16:45  
16:45 - 18:45
Team 04 »
Fys 16:45-17:15
Is 17:45-18:45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 03 »
Fys/uppvärmning 18-18:30
Is 19-20
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:30  
19:30
Team 02 »
Samling: 18:15
U15 DM SKÅNE, FINAL MOT HELSINGBORGS HC.

SAMLING 18:15
IS-VÄRMNING 19:15
NEDSLÄPP 19:30
Helsingborgs HC hemma, Isstadion (U15 DM Skåne) (..)
23tor
07:15  
07:15 - 08:05
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:45
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:15  
17:15 - 21:00
Team 04 » 50/50 lotter, Malmö Arena
17:30  
17:30 - 18:30
Skridskoskola » Träning, Bortamatch
17:30  
17:30 - 21:30
Team 02 »
50/50 LOTTER MIF-VÄXJÖ LAKERS

SAMLING 17:30
NEDSLÄPP 19:00

SÄLJER TILSAMMANS MED TEAM 04.
50/50 LOTTER MIF-VÄXJÖ LAKERS, Malmö Arena (..)
18:15  
18:15 - 21:30
Team 02 »
POWERBREAK MIF-VÄXJÖ LAKERS

SAMLING 18:15
NEDSLÄPP 19:00

MEDTAG:
Skridskor, handskar, hjälm och overall.
POWERBREAK MIF-VÄXJÖ LAKERS, Malmö Arena (..)
19:15  
19:15
Team 03 » Helsingborg HC hemma, Rosengårds Ishall (U14 DM Slutspel) (..)
24fre
07:00  
07:00 - 08:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:00  
08:00 - 09:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion
15:30  
15:30
Dam »
Samling Lockarp 15.30, bussen kör 15.45.
Stannar även i Checkpoint Åstorp. Meddelan vem som hoppar på där, kommer vara där ca 16.30.
Matchstart 20.00.
Tänk på att ta med er mat för resan dit.
Vi kommer att äta i ishallen innan vi åker hem.
IF Troja/Ljungby borta, Bortamatch () (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:45  
16:45 - 19:15
Team 02 »
SAMLING 16:45
IS 17:15 - 18:15
OFF-ICE 18:30 - 19:15
Träning, Isstadion (..)
17:30  
17:30 - 19:30
Team 03 »
Fys/uppvärmning 17:30-18
Is 18:30-19:30
Träning, Isstadion (..)
17:45  
17:45 - 18:45
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
18:00  
18:00 - 20:00
Team 04 »
Fys 18-18:30
is 19-20
Träning, Rosengårds Ishall (..)
25lör
06:00  
06:00 - 23:00
Team 07 »
Avfärd 06:00.
Övernattning i Gislaved.
Vänlig ange i kommentarsfält på anmälan om ni kan köra vid behov eller om ni har övriga kommentarer.
Hockeydag i Gislaved, Gislaved (..)
08:00  
08:00 - 22:00
Team 04 » OCAB Cup, Rosengårds Ishall
08:45  
08:45 - 11:15
Team 02 »
SAMLING 08:45
OFF-ICE 09:00 - 09:45
IS 10:15 - 11:15
Träning, Isstadion (..)
09:15  
09:15 - 10:15
Tjejskridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
26sön
08:00  
08:00 - 18:00
Team 04 » OCAB Cup, Rosengårds Ishall
08:40  
08:40
Team 08 »
Samling: 08:00
Cup i Osby.
Matcher enl följande:
0840 mot Sölvesborg
0940 mot Åstorp
1130 mot Kalmar
1355 mot Osby
1520 mot Köpenhamn

Därefter ev slutspel. Dagen slutar 1630 eller 1830.
Swisha deltagaravgift, 180kr, till 0721-909900 ange spelarens namn
Borta, Osby ishall () (..)
09:00  
09:00 - 10:00
Skridskoskola » Träning, Bortamatch
09:40  
09:40
Team 09 »
Samling: 08:40
Tävlingsform: 8 lag i 2 grupper. Varje lag är garanterat minst 4 matcher.
2 poäng för vunnen match, 1 poäng för lika resultat. Vid samma poäng inför slutspel gäller: Målskillnad -> flest gjorda mål -> inbördes möte -> lottning.

Regler: Enligt Svenska Ishockeyförbundet förutom matchtiden. Cupen är sanktionerad hos Skånes ishockeyförbund.

Speltid: 20 min rullande tid.
Speldatum: Söndag den 26/3

Priser: Priser till samtliga spelare.

Mat: Ingår i spelaravgiften (lunch samt mellanmål/frukt). 3 st ledare per lag äter fritt.

Spelaravgift om 180kr per spelare

https://www.cuponline.se/start.aspx?cupid=23768

ICA Supermarket Cup borta, Osby ishall () (..)
 
v.13
27mån
16:30  
16:30 - 18:15
Team 02 »
SAMLING 16:30
IS 17:00 - 18:15
Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 04 » Träning, Rosengårds Ishall
16:30  
16:30 - 17:30
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
17:00  
17:00 - 18:45
Team 07 »
Fys kl 17 i underställ, shorts, t-shirt och gympaskor. Is 17:45-18:45

Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 03 »
Fys/uppvärmning 18-18:30
Is 19-20
Träning, Rosengårds Ishall (..)
28tis
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
07:00  
07:00 - 08:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:00  
08:00 - 09:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
16:00  
16:00 - 18:45
Team 02 »
SAMLING 16:00
IS 16:30 - 17:45
OFF-ICE 18:00 - 18:45
Träning, Isstadion (..)
18:00  
18:00 - 19:00
Team 03 » Föräldramöte, info från klubben, Rosengårds Ishall, kafeterian (..)
18:00  
18:00 - 19:00
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall
18:15  
18:15 - 20:15
Team 03 »
Fys/uppvärmning 18:15-18:45
Is 19:15-20:15
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-20.00
Is 20.30-21.45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:15  
19:15 - 20:15
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
29ons
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
07:00  
07:00 - 08:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:00  
08:00 - 09:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:45
Team 03 »
Samling 15:00
Is 15:30-16:45
Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
17:45  
17:45 - 20:15
Team 02 »
SAMLING 17:45
OFF-ICE 18:00 - 18:45
IS 19:15 - 20:15
Träning, Isstadion (..)
17:45  
17:45 - 18:45
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 04 »
Kom omklädda för fys.
Fys 18
Is 19-20
Träning, Rosengårds Ishall (..)
30tor
07:00  
07:00 - 08:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:00  
08:00 - 09:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
Flera dagar  
Flera dagar
Team 03 »
Tider är preliminära. Killarna behöver ta ledigt från skolan, tors-fre.
Turneringen spelas 31/3-2/4, avresa 30/3, ca kl 10-12. Hemresa den 2/4 påbörjas mellan kl 11-20 beroende på resultat.
Vi kommer att bo på hotell, dubbelrum för att killarna ska få möjlighet att sova så bra så möjligt. Kostnad 1250kr/spelare.
Följande gäller alla angående spel och matcher:
Alla är kallade, alla kommer att få speltid, dock inte lika mycket. Alla garanteras inte speltid i alla matcher.
Uplandia Trophy U14, Uppsala (..)
16:30  
16:30 - 23:55
Team 02 »
HV71 TROPHY 2017, Jönköping.

Vi kommer bo på Scandic Elmia i direkt anslutning till Kinnarps Arena.
Vi åker tåg gemensamt både dit och hem.
Deltagande lag är;
HV71
Modo Hockey
Linköping
Södertälje
Malmö

Alla matcher spelas 3X20 minuter(förutom en kvalmatch till slutspelet, Alla lag spelar minst 5 matcher)

Program:
Torsdag 30/3 16:30 SAMLING MALMÖ C
Torsdag 30/3 19:45 ANKOMST JÖNKÖPING C (Buss från Nässjö)
Torsdag 30/3 20:30 MIDDAGSBUFFÉ (Scandic)
Fredag 31/3 07:30 FRUKOST (Scandic)
Fredag 31/3 09:00 - 11:00 ISTRÄNING (Kinnarsp Arena D-Hallen)
Fredag 31/3 12:00 LUNCH (Arenan)
Fredag 31/3 15:00 HV71 - Malmö
Fredag 31/3 20:00 Malmö - Södertälje
Lördag 1/4 14:00 Malmö - Modo
Lördag 1/4 19:00 Linköping - Malmö
Söndag 2/4 09:00 Kval till 3:e pris, Lag 4 - Lag 5 (2X20)
Söndag 2/4 11:00 Match om 3:e pris
Söndag 2/4 13:30 Final
Söndag 2/4 17:06 AVGÅNG JÖNKÖPING (Buss)
Söndag 2/4 19:54 ANKOMST MALMÖ C

https://www.cuponline.se/start.aspx?cupid=19243

Kallelse o
HV71 Trophy U15, Jönköping (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:45  
16:45 - 18:45
Team 04 »
Fys 16:45-17:15
Is 17:45-18:45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Skridskoskola » Träning, Bortamatch
18:45  
18:45 - 19:45
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-20.00
Is 20.30-21.45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
31fre
Flera dagar  
Flera dagar
Team 03 »
Tider är preliminära. Killarna behöver ta ledigt från skolan, tors-fre.
Turneringen spelas 31/3-2/4, avresa 30/3, ca kl 10-12. Hemresa den 2/4 påbörjas mellan kl 11-20 beroende på resultat.
Vi kommer att bo på hotell, dubbelrum för att killarna ska få möjlighet att sova så bra så möjligt. Kostnad 1250kr/spelare.
Följande gäller alla angående spel och matcher:
Alla är kallade, alla kommer att få speltid, dock inte lika mycket. Alla garanteras inte speltid i alla matcher.
Uplandia Trophy U14, Uppsala (..)
00:00  
00:00 - 23:55
Team 02 »
HV71 TROPHY 2017, Jönköping.

Vi kommer bo på Scandic Elmia i direkt anslutning till Kinnarps Arena.
Vi åker tåg gemensamt både dit och hem.
Deltagande lag är;
HV71
Modo Hockey
Linköping
Södertälje
Malmö

Alla matcher spelas 3X20 minuter(förutom en kvalmatch till slutspelet, Alla lag spelar minst 5 matcher)

Program:
Torsdag 30/3 16:30 SAMLING MALMÖ C
Torsdag 30/3 19:45 ANKOMST JÖNKÖPING C (Buss från Nässjö)
Torsdag 30/3 20:30 MIDDAGSBUFFÉ (Scandic)
Fredag 31/3 07:30 FRUKOST (Scandic)
Fredag 31/3 09:00 - 11:00 ISTRÄNING (Kinnarps Arena D-Hallen)
Fredag 31/3 12:00 LUNCH (Arenan)
Fredag 31/3 15:00 HV71 - Malmö
Fredag 31/3 20:00 Malmö - Södertälje
Lördag 1/4 14:00 Malmö - Modo
Lördag 1/4 19:00 Linköping - Malmö
Söndag 2/4 09:00 Kval till 3:e pris, Lag 4 - Lag 5 (2X20)
Söndag 2/4 11:00 Match om 3:e pris
Söndag 2/4 13:30 Final
Söndag 2/4 17:06 AVGÅNG JÖNKÖPING (Buss)
Söndag 2/4 19:54 ANKOMST MALMÖ C

https://www.cuponline.se/start.aspx?cupid=19243

Kallelse o
HV71 Trophy U15, Jönköping (..)
07:00  
07:00 - 08:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:00  
08:00 - 09:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:00  
08:00 - 22:00
Team 04 » Trekunga Cup, Kungälv
09:00  
09:00 - 11:00
Team 02 »
ISPASS INFÖR HV71 TROPHY FÖR KALLADE SPELARE.
IS 09:00 - 11:00
Träning, Kinnarps Arena (D-Hallen) (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion
16:00  
16:00 - 17:00
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:45  
17:45 - 18:45
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall