--Huvudpartners--
Kalender
FEBRUARI 2017
 
 

 
v.5
01ons
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
17:45  
17:45 - 18:45
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:50  
17:50 - 20:30
U16 Elit »
Fys: 18:00-18:45
Is 19:15-20:15
Träning, Isstadion (..)
18:45  
18:45 - 20:15
Team 02 »
ENDAST FÖR MÅLVAKTER.

SAMLING 18:45
IS 19:15 - 20:15

Delad is med U16.
MÅLVAKTSTRÄNING, Isstadion (..)
19:00  
19:00 - 20:00
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:30  
19:30
Team 02 »
Samling: 18:15
U15 DM match mot Kristianstad IK.

SAMLING 18:15
NEDSLÄPP 19:30
Kristianstad IK hemma, Limhamns Ishall (U15 DM Skåne) (..)
19:30  
19:30
Team 03 »
Samling: 18:15
U14 div 1
IF Lejonet borta, Bortamatch () (..)
19:30  
19:30
Team 04 » IF Lejonet borta, Karlslundshallen (U14 Division 1) (..)
02tor
07:15  
07:15 - 08:05
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:50  
16:50 - 19:30
U16 Elit »
Fys 17:00-17:45
Is 18:15-19:15
Träning, Isstadion (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Skridskoskola » Träning, Malmö Arena Träningshall Ishall
17:30  
17:30 - 18:30
Team 04 »
Dags att dra igång förberedelserna inför cupen
Föräldramöte, Rosengårds Ishall (..)
17:45  
17:45 - 18:45
Team 04 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:30  
18:30 - 20:30
Team 03 »
Fys/uppvärmning 18:30-19
Is 19:30-20:30
Träning, Isstadion (..)
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-20.00
Is 20.15-21.45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:00  
19:00
Team 06 » IF Lejonet hemma, Rosengårds Ishall (U12 Svår) (..)
19:15  
19:15 - 21:45
Team 02 »
SAMLING 19:15
OFF-ICE 19:30 - 20:15
IS 20:45 - 21:45
Träning, Isstadion (..)
03fre
07:15  
07:15 - 08:05
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion
15:30  
15:30
Dam »
Samling Lockarp 15.30, bussen kör 15.45.
Stannar även i Checkpoint Åstorp. Meddelan vem som hoppas på där, kommer vara där ca 16.30.
Tänk på att ta med er mat för resan dit.
Vi kommer att äta i ishallen innan vi åker hem, återkommer med mer info.
IF Troja/Ljungby borta, Ljungby Arena A-hallen (DamEttan Södra) (..)
15:40  
15:40 - 18:15
U16 Elit »
Is 16:00-17:00
Fys 17:15-18:00
Träning, Isstadion (..)
16:00  
16:00 - 17:00
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:45
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:45
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
18:00  
18:00
Team 07 » Kristianstads IK Röd borta, Kristianstads Ishall (U11 Södra) (..)
18:15  
18:15 - 20:45
Team 02 »
SAMLING 18:15
OFF-ICE 18:30 - 19:15
IS 19:45 - 20:45
Träning, Isstadion (..)
19:00  
19:00
J18 Elit » Rögle BK borta, Lindab Arena (J18 Allsvenskan Södra) (..)
19:00  
19:00
Team 04 »
Samling: 18:00
Sekretariat: Oscar Hed, William Haryd, Filip Lidman, Jakob Rigby, Jakob Magnusson, Wilmer nilsson

Cafeteria: Eric Bardeman. Elton Möller
Helsingborgs HC hemma, Rosengårds Ishall (U13 DM) (..)
20:00  
20:00 - 22:00
Team 03 »
Fys/uppvärmning 20-20:30
Is 21-22
Träning, Isstadion (..)
04lör
Flera dagar  
Flera dagar
Team 05 »
Cup i Tyringe 4-5 Februari

Cupavgift 3500:- ( sponsor finns till avgiften)
Spelaravgift 1000:-

Mer information om cupen efter att anmälningstid gått ut, och att alla vill deltaga.

Med vänlig hälsning Henrik



Flerdagsaktivitet, Bortamatch (..)
09:15  
09:15 - 10:15
Tjejskridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
10:45  
10:45
Team 07 »
Samling: 10:00
Domare: Oliver Mattsson
Coach: Anders, Jonas
Sekretariat: Gustav Hed, Axel Svanberg, William Ljung
Cafeteria: Erik Linhardt, Leo De Felipe Nilsson
IF Malmö Redhawks hemma, Rosengårds Ishall (U10 Grupp B) (..)
12:30  
12:30
U16 Elit »
Samling: 11:00
Sekretariatet: 36, 37, 39 och 69.
Karlskrona HK hemma, Malmö Isstadion (U16 Elit Södra) (..)
12:30  
12:30
Team 06 » Sölvesborgs IK/Olofströms IK hemma, Rosengårds Ishall (U12 Svår) (..)
13:10  
13:10
Team 02 »
Samling: 11:55
U16 TOPPMATCH MOT TYRINGE SOSS.

SAMLING 11:55
NEDSLÄPP 13:10
Tyringe SoSS borta, Österåshallen, Hässleholm (U16 TOPP) (..)
14:30  
14:30 - 17:00
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:30  
16:30
J20 Super Elit » Frölunda HC borta, Frölundaborg Isstadion (J20 SuperElit Top 10) (..)
16:30  
16:30
Team 04 » Helsingborgs HC borta, Olympiarinken B-Hall (U14 Division 1) (..)
17:00  
17:00 - 21:00
Dam »
Vi ska sälja 50/50-lotter på MIFs match mot Skellefteå.
Samling 17.00.
50/50-lotter, Malmö Arena (..)
17:45  
17:45 - 21:00
Team 02 »
POWERBREAK Malmö - Skellefteå AIK.

SAMLING 17:45 utanför Arenan.
NEDSLÄPP 18:30

MEDTAG Skridsko, Handskar, Hjälm och Overall.

KALLADE SPELARE 30, 28, 84, 67, 4, 9
POWERBREAK Malmö - Skellefteå AIK, Malmö Arena (..)
05sön
Flera dagar  
Flera dagar
Team 05 »
Cup i Tyringe 4-5 Februari

Cupavgift 3500:- ( sponsor finns till avgiften)
Spelaravgift 1000:-

Mer information om cupen efter att anmälningstid gått ut, och att alla vill deltaga.

Med vänlig hälsning Henrik



Flerdagsaktivitet, Bortamatch (..)
08:30  
08:30
Team 06 » IK Pantern borta, Kirsebergs Ishall (U11 Södra) (..)
09:00  
09:00 - 10:00
Skridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
10:15  
10:15 - 11:00
Team 09 »
Fri träning för dem som vill, träningen är inte ledarledd utan man får gärna själv medverka på isen. Kallelse till matchen på söndags eftermiddagen har gått ut till berörda!  
Träning, Rosengårds Ishall (..)
11:45  
11:45
Team 04 »
Samling: 10:45
Sekretariat: William Haryd; Oscar Hed, Filip Lidman, Eric Bardeman, Jakob Magnusson, Hugo Plato

Cafeteria: William Axelsson, Oliver Mattsson
Lund Giants HC hemma, Rosengårds Ishall (U13 Division 1) (..)
12:00  
12:00
Team 03 » Kallinge-Ronneby IF borta, Soft Center Arena (U15 Division 1) (..)
13:00  
13:00
J20 Super Elit » HV 71 borta, PROLYMPIAHALLEN (J20 SuperElit Top 10) (..)
14:00  
14:00
Team 08 » IK Pantern hemma, Rosengårds Ishall (Poolspel) (..)
14:00  
14:00
Team 09 »
Samling: 13:00
Malmö Redhawks bjuder in till Poolspel

14:00 - IF Malmö Redhawks - Lund Giants HC

16:00 - IF Malmö Redhawks - Frosta HC
Lund Giants HC & Frosta HC hemma, Rosengårds Ishall () (..)
14:10  
14:10
Team 07 » Lund Giants borta, Lunds ishall (U10 Grupp B) (..)
14:30  
14:30
Dam »
Samling 12.00, värmning 14.00.
Observera att det är på Isstadion.
Göteborg HC 1 hemma, Malmö Isstadion (DamEttan Södra) (..)
16:00  
16:00
Team 08 » Lund hemma, Rosengårds Ishall (Poolspel)
 
v.6
06mån
16:30  
16:30 - 19:30
U16 Elit »
Is 17:00-18:15
Fys 18:30-19:15
Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 04 » Träning, Rosengårds Ishall
16:30  
16:30 - 17:30
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
17:45  
17:45 - 18:45
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 03 »
Fys/uppv 18-18.30
Is 19-20
Träning, Rosengårds Ishall (..)
07tis
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Limhamns Ishall (..)
07:00  
07:00 - 09:00
J20 Super Elit » Träning, Limhamns Ishall (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:45
Team 02 »
SAMLING 16:30
OFF-ICE 16:45 - 17:45
GYM/UTOMHUS
Medtag kläder för både inomhus och utomhusbruk.
Träning(OFF-ICE), Isstadion (..)
18:00  
18:00 - 19:00
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-20.00
Is 20.30-21.45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:15  
19:15 - 20:15
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
19:15  
19:15 - 20:15
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
08ons
08:00  
08:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Limhamns Ishall (..)
08:00  
08:00 - 09:00
J20 Super Elit » Träning, Limhamns Ishall (..)
15:00  
15:00 - 16:00
J18 Elit »
Målvaktsträning
Träning, Limhamns Ishall (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
17:45  
17:45 - 18:45
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 04 »
Kom omklädda för fys.
Fys 18:00-18:30
Is 19:00-20:00
Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:10  
18:10 - 20:45
U16 Elit »
Träning Limhamns ishall:
Fys 18:20-19:00
Is 19:30-20:30
Träning, Limhamns Ishall (..)
19:15  
19:15 - 21:45
Team 02 »
SAMLING 19:15
OFF-ICE 19:30 - 20:15
IS 20:45 - 21:45
Träning, Limhamns Ishall (..)
09tor
08:00  
08:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Limhamns Ishall (..)
08:00  
08:00 - 09:00
J20 Super Elit » Träning, Limhamns Ishall (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:45  
16:45 - 18:45
Team 03 »
16.45-17.15 fys/uppvärmning
17.45-18.45 Is
Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Skridskoskola » Träning, Malmö Arena Träningshall Ishall
18:00  
18:00 - 20:15
Team 05 »
Hej
Ni är välkomna att träna med Team 05.
Fysträningen startar 18.00.
Ispasset startar 19.00-20.15.
När ni kommer till Rosengård
ta kontakt med våra tränare Patrik Schönhult, Magnus Falck eller mig så hjälper vi er tillrätta.
Med vänlig hälsning Henrik Ihrberg
Lagledare 05
Vid frågor kan ni kontakta mig på 0705-832820.
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-20.00
Is 20.30-21.45
Egen is 21.45-22.00
Träning, Rosengårds Ishall (..)
10fre
08:00  
08:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Limhamns Ishall (..)
08:00  
08:00 - 09:00
J20 Super Elit » Träning, Limhamns Ishall (..)
16:00  
16:00 - 18:30
U16 Elit »
Träning Rosengård:
Fys: 16:10-16:45
Is 17:15-18:15
Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:00  
16:00 - 17:00
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:30  
16:30 - 19:30
Team 04 »
Brottningsträning i Limhamns sporthall16.30 - 17:30  .
Isträning på Rosengård 18:30 - 19:30
Träning, Limhamns sporthall (..)
18:15  
18:15 - 20:45
Team 02 »
SAMLING 18:15
OFF-ICE 18:30 - 19:15
IS 19:45 - 20:45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
20:00  
20:00 - 22:00
Team 03 »
Fys/uppv 20-20.30
Is 21-22
Träning, Rosengårds Ishall (..)
11lör
09:15  
09:15 - 10:15
Tjejskridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
10:00  
10:00
Team 06 » Tyringe SoSS borta, Österåshallen (U12 Svår) (..)
10:30  
10:30
Team 04 »
Samling: 09:30
sekretariat: Eric Bardeman, filip Lidman, Jakob Magnusson, Wilmer Nilsson, Jakob Rigby, Elton Möller

Cafeteria: Lucas Marin, Filip Linde
Halmstad HF hemma, Rosengårds Ishall (U14 Division 1) (..)
10:45  
10:45 - 13:30
U16 Elit »
Träning Rosengård
Fys 10:50-11:30
Is 12:00-13:15
Träning, Rosengårds Ishall (..)
12:00  
12:00 - 15:00
Team 02 »
SAMLING 12:00
OFF-ICE 12:15 - 13:00
IS 13:30 - 15:00

SAMTRÄNING U14/U15.
Träning, Rosengårds Ishall (..)
12:00  
12:00 - 15:00
Team 03 »
Samling 12.00
Fys/uppv 12.15-13
Is 13.30-15
Träning 02/03, Rosengårds Ishall (..)
13:00  
13:00
Team 05 » Mörrums GoIS IK borta, Jössarinken (U12 Mellan) (..)
13:00  
13:00
Team 08 » limhamn hemma, Limhamns Ishall (Poolspel) (..)
13:50  
13:50
Team 08 » Lund borta, Kirsebergs Ishall (Poolspel) (..)
13:50  
13:50
Team 09 »
Samling: 13:00
IK Pantern bjuder in till Poolspel

13:50 Frosta HC - IF Malmö Redhawks
14:40 IF Malmö Redhawks - Lund Giants HC
Frosta HC & Lund Giants HC borta, Kirsebergs Ishall () (..)
14:00  
14:00
Team 08 » Trelleborg hemma, Limhamns Ishall (Poolspel)
14:40  
14:40
Team 08 » Ik pantern hemma, Kirsebergs Ishall (Poolspel)
12sön
08:00  
08:00 - 19:00
Team 07 »
Ange i kommentarsfältet om ni behöver någon specialkost.
Rögle BK Länsförsäkringar Cup, Ängelholm (..)
09:00  
09:00 - 10:00
Skridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
10:15  
10:15 - 11:15
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall
13:30  
13:30
Team 04 »
Samling: 12:30
Sekretariat: Eric bardeman, William Haryd, Filip Lidman, Jakob Magnusson, Elton Möller, Lucas Marin

Cafeteria: Oliver Mattsson, Wiliam Axelsson
Mörrums GoIS IK hemma, Rosengårds Ishall (U14 Division 1) (..)
15:45  
15:45 - 18:30
Team 02 »
SAMLING 15:45
OFF-ICE 16:00 - 16:45
IS 17:15 - 18:30

SAMTRÄNING U15/U14.
U14 håller i passet.
Träning, Rosengårds Ishall (..)
15:45  
15:45 - 18:30
Team 03 »
Samling 15.45
Fys 16-16.45
Is 17.15-18.30
Träning 02/03, Rosengårds Ishall (..)
 
v.7
13mån
15:30  
15:30 - 16:30
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 04 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
17:45  
17:45 - 18:45
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 03 »
Fys/uppvärmning 18-18:30
Is 19-20
Träning, Rosengårds Ishall (..)
14tis
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 21:00
U16 Elit »
U16 50/50 lotter Malmö - Frölunda 19:00
Samling kl. 16:30 utanför Malmö Arena.
50/50 lotter, Malmö Arena (..)
16:30  
16:30 - 19:00
Team 02 »
SAMLING 16:30
OFF - ICE 16:45 - 17:30
IS 18:00 - 19:00
Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 21:00
J18 Elit » Övrigt, Malmö Arena (..)
19:00  
19:00 - 19:15
Team 02 »
KORT INFOMÖTE GÄLLANDE KOMMANDE U16 SÄSONG.
CA 15 MIN.
TOMAS KOLLAR INFORMERAR.
FÖRÄLDRAMÖTE, Rosengårds Ishall (..)
19:15  
19:15 - 22:00
Dam »
Fys 19.15-20.15
Is 20.45-22.00
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:15  
19:15
Team 04 »
Samling: 18:15
Sekretariat: William Haryd, Filip Lidman, Jakob Rigby, Oscar Hed, Wilmer Nilsson, Hugo Plato

Cafeteria: Jakob Magnusson, William Axelsson
Rögle BK hemma, Rosengårds Ishall (U13 DM) (..)
15ons
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall
17:45  
17:45 - 18:45
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:50  
17:50 - 20:30
U16 Elit »
Fys: 18:00-18:45
Is 19:15-20:15
Träning, Isstadion (..)
18:45  
18:45 - 20:15
Team 02 »
MÅLVAKTSTRÄNING FÖR MÅLVAKTER.

SAMLING 18:45
IS 19:15 - 20:15

Delad is med U16.
MÅLVAKTSTRÄNING, Isstadion (..)
19:00  
19:00
J18 Elit »
Samling: 18:00
Samling 12:30
Buss 13:00
Lunch Rasta
Matlådor efter matchen
Frölunda HC borta, Frölundaborg Isstadion (J18 Allsvenskan Södra) (..)
19:00  
19:00 - 21:45
Team 02 »
SAMLING 19:00
OFF-ICE 19:15 - 20:00
IS 20:30 - 21:45

SAMTRÄNING U14/U15.
Träning, Isstadion (..)
19:00  
19:00 - 20:30
Team 03 »
Samling 19.00
Fys 19.15-20.00
Is 20.30-21-45
U15 håller i träningen
Träning 02/03, Isstadion (..)
19:00  
19:00 - 20:00
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
19:15  
19:15
Team 04 » IC Gentofte borta, Gentofte Sköjtehal (U14 Division 1) (..)
16tor
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Skridskoskola » Träning, Malmö Arena Träningshall Ishall
17:45  
17:45 - 18:45
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00-19.45
Is 20.15-21.45
Egen is 21.45-22.00
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:00  
19:00
J20 Super Elit » HV 71 hemma, Malmö Isstadion (J20 SuperElit Top 10) (..)
19:00  
19:00 - 20:15
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
17fre
07:00  
07:00 - 08:00
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion
15:40  
15:40 - 18:15
U16 Elit »
Is 16:00-17:00
Fys 17:15-18:00
Träning, Isstadion (..)
16:00  
16:00 - 17:15
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:30  
16:30 - 18:00
Team 04 »
Förberedelser inför Ocab Cup
Föräldramöte, Rosengårds Ishall (..)
16:30  
16:30 - 18:45
Team 04 »
Fys 16:30 - 17:00
Is 17:30 - 18:45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:15  
18:15 - 21:00
Team 02 »
SAMLING 18:15
OFF-ICE 18:30 - 19:15
IS 19:45 - 21:00

SAMTRÄNING U15/U14.
Träning, Isstadion (..)
18:15  
18:15 - 20:45
Team 03 »
Samling 18.15
Fys 18.30-19.15
Is 19.45-20.45
U15 håller i träningen
Träning 02/03, Isstadion (..)
19:00  
19:00
Dam »
Samling 17.30, värmning 19.00, matchstart 19.30..
Karlskrona HK hemma, Rosengårds Ishall (DamEttan Södra) (..)
18lör
09:15  
09:15 - 10:15
Tjejskridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
10:40  
10:40
Team 09 »
Samling: 10:00
Lund Giants bjuder in till Poolspel

10:40 Lund Giants HC vit/röd - IF Malmö Redhawks

11:50 IF Malmö Redhawks - Frosta HC
Lund Giants HC vit/röd & Frosta HC borta, Lunds Ishall () (..)
10:45  
10:45
Team 07 »
Samling: 10:00
Domare: Ru Nordstedt Sundin
Coach: Anders
Sekretariat: Douglas, William S
Cafeteria: Leo, Olof
Trelleborg Vikings hemma, Rosengårds Ishall (U10 Grupp B) (..)
11:30  
11:30
Team 02 »
Samling: 10:15
U16 TOPP MATCH MOT RÖGLE BK.

SAMLING 10:15
NEDSLÄPP 11:30
Rögle BK borta, Swedbankhallen, Ängelholm (U16 TOPP) (..)
12:30  
12:30 - 13:45
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
13:00  
13:00
J20 Super Elit » Växjö Lakers HC hemma, Malmö Isstadion (J20 SuperElit Top 10) (..)
13:00  
13:00
Team 07 » Limhamn hockey borta, Limhamns Ishall (U10 Grupp B) (..)
14:00  
14:00
U16 Elit »
Samling: 09:15
Samling isstadion kl. 09:15.
Milstolpen 10:00.
Egen mat upp, ta med 100 kr till mat på hemresan.
Hanhals IF borta, Kungsbacka Ishall (A) (U16 Elit Södra) (..)
14:00  
14:00
Team 05 » Osby IK hemma, Rosengårds Ishall (U12 Mellan) (..)
14:20  
14:20 - 18:00
Team 03 »
Pga sportlov vill vi veta vem som är hemma, vänligen svara asap.

50-50 lotter
Malmö Redhawks - Brynäs
Matchstart 16:00
Övrigt, 50-50 lotter, Malmö Arena (..)
14:30  
14:30 - 18:00
Dam »
Samling 14.30 utanför Arenan. Matchstart 16.00.
50/50-lottförsäljning Brynäs, Malmö Arena (..)
15:00  
15:00 - 18:30
Dam »
Vi har powerbreak på MIFs match mot Brynäs.
Matchen börjar kl 16.00.
Behöver 6 tjejer (starka) och samlas en timme innan matchstart vid infoluckan på framsidan samma som 50-50 samlingen.
När alla har svarat på kallelsen så återkommer vi med vilka som ska göra det.
Powerbreak, Malmö Arena (..)
15:45  
15:45
Team 04 » Tyringe SoSS hemma, Rosengårds Ishall (U14 Division 1) (..)
16:30  
16:30
J18 Elit » Djurgårdens IF hemma, Malmö Isstadion (J18 Allsvenskan Södra) (..)
19sön
09:00  
09:00 - 10:00
Skridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
10:15  
10:15 - 11:15
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall
11:10  
11:10
Team 04 » Tyringe SoSS borta, Tyrs Hov Sportcentra (U13 Division 1) (..)
12:30  
12:30
J18 Elit » Nacka HK hemma, Malmö Isstadion (J18 Allsvenskan Södra) (..)
13:15  
13:15
Team 03 » Rödovre SoIK hemma, Rosengårds Ishall (U15 Division 1) (..)
16:00  
16:00
Team 07 »
Samling: 15:15
Domare: Ru Nordstedt Sundin, Oliver Mattsson
Sekretariat: Ruben, Douglas, Wilmer
Cafeteria: Elliot, Linus
Coach: Jens
Trelleborgs IF hemma, Rosengårds Ishall (U11 Södra) (..)
 
v.8
20mån
07:00  
07:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
09:00  
09:00 - 10:00
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
16:30  
16:30 - 17:30
Team 04 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
17:00  
17:00 - 18:45
Team 07 »
Fys kl 17 i underställ, shorts, t-shirt och gympaskor. Is 17:45-18:45

Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 03 »
Fys/uppvärmning 18-18:30
Is 19-20
U14 håller i träningen
Träning 02/03, Rosengårds Ishall (..)
18:30  
18:30 - 20:00
Team 02 »
SAMLING 18:30
IS 19:00 - 20:00

SAMTRÄNING U14/U15.
U14 Håller i passet.
Träning, Rosengårds Ishall (..)
21tis
07:45  
07:45 - 10:00
J18 Elit »
Samling 7:15

Is+fys
Träning, Isstadion (..)
09:00  
09:00 - 10:00
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
09:00  
09:00 - 14:30
Team 07 »
100:- totalt för två dagar inkl lunch och fika.
Kallelsen gäller för båda dagarna.

09:00-10:00   Fys/Sporthallen + fika
10:15-11:15   Is
11:30-12:15   Lunch
12:45-13:45   Is
14:00-15:00   Fys/Sporthallen
Sportlovscamp, Rosengårds Ishall (..)
11:30  
11:30 - 12:30
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
15:15  
15:15 - 16:15
Team 04 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
15:15  
15:15 - 16:15
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
16:00  
16:00 - 18:45
Team 02 »
SAMLING 16:00
IS 16:30 - 17:45
OFF-ICE 18:00 - 18:45

SAMTRÄNING U15/U14.
Träning, Isstadion (..)
16:00  
16:00 - 18:45
Team 03 »
Samling 16.00
Is 16.30-17.45
Fys 18-18.45
U15 håller i träningen
Träning 02/03, Isstadion (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
18:00  
18:00 - 19:00
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:45  
18:45 - 21:45
Dam »
Samling 18.45.
Is 19.15-20.30.
Fys 20.45
Träning, Rosengårds Ishall (..)
18:50  
18:50 - 21:45
U16 Elit »
Fys 19:00-19:45
Is 20:15-21:30
Träning, Isstadion (..)
22ons
07:45  
07:45 - 10:00
J18 Elit »
Samling 7:15

Is+fys
Träning, Isstadion (..)
09:00  
09:00 - 14:30
Team 07 »
09:00-10:00   Is
10:15-11:15   Fys/Sporthallen + fika
11:30-12:30   Is
12:45-13:15   Lunch
13:30-14:30   Fys/Sporthallen
Sportlovscamp, Rosengårds Ishall (..)
09:45  
09:45 - 14:30
Team 02 »
SAMLING 09:45
ISPASS 1 10:15 - 11:15
LUNCH 11:30
ISPASS 2 12:45 - 13:45
OFF-ICE 14:00 - 14:30

MEDTAG EGEN LUNCH ATT ÄTA MELLAN PASSEN.
Träning, Rosengårds Ishall (..)
14:45  
14:45 - 18:45
Team 02 »
MÅLVAKTSTRÄNING U11-U16.
ENDAST FÖR MÅLVAKTER.

SAMLING 14:45
ISPASS 1 15:15 - 16:15
ISPASS 2 17:45 - 18:45
MÅLVAKTSTRÄNING, Rosengårds Ishall (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
15:15  
15:15 - 16:15
Team 03 » Målvaktsträning U16-11, Rosengårds Ishall (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:45  
17:45 - 18:45
Team 03 » Målvaktsträning U16-11, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 20:00
Team 04 »
Kom omklädda för fys.
Fys 18:00-18:30
Is 19:00-20:00
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:30  
19:30
U16 Elit »
Samling: 18:00
Limhamns ishall:
Värmning 19:00-19:15
IF Troja/Ljungby hemma, Limhamns Ishall (U16 Elit Södra) (..)
23tor
07:15  
07:15 - 08:05
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
09:00  
09:00 - 09:30
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
09:00  
09:00 - 10:00
Team 06 » Träning, Rosengårds Ishall
12:30  
12:30 - 15:00
Team 02 »
SAMLING 12:30
OFF-ICE 12:45 - 13:30
IS 14:00-15:00

Tobias Bäckström och Tomas Kollar håller i passet.
Träning, Rosengårds Ishall (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 18:45
Team 02 »
MÅLVAKTSTRÄNING U11-U16.
ENDAST FÖR MÅLVAKTER.

SAMLING 14:45
ISPASS 1 15:15 - 16:15
ISPASS 2 17:45 - 18:45
MÅLVAKTSTRÄNING , Rosengårds Ishall (..)
15:15  
15:15 - 16:15
Team 03 » Målvaktsträning U16-11, Rosengårds Ishall (..)
16:30  
16:30 - 17:30
Team 07 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Skridskoskola » Träning, Malmö Arena Träningshall Ishall
17:30  
17:30 - 21:30
U16 Elit »
Samtliga i laget kallas
50/ 50 , Malmö Arena (..)
17:45  
17:45 - 18:45
Team 03 » Målvaktsträning U16-11, Rosengårds Ishall (..)
18:00  
18:00 - 21:15
Team 02 »
POWERBREAK Malmö - Växjö Lakers.

Samling 18:00 utanför entrén.
Nedsläpp 19:00

Medtag overall, skridskor, hjälm och handskar.

KALLADE SPELARE 9, 36, 57,  91, 95, 75
POWERBREAK Malmö - Växjö Lakers, Malmö Arena (..)
19:00  
19:00 - 22:00
Dam »
Fys 19.00
Is 20.15-21.30
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:00  
19:00
J18 Elit » HV 71 hemma, Malmö Isstadion (J18 Allsvenskan Södra) (..)
19:00  
19:00 - 20:00
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
24fre
07:15  
07:15 - 08:05
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
08:20  
08:20 - 09:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
09:45  
09:45 - 12:00
Team 02 »
SAMLING 09:45
IS 10:15 - 11:15
OFF-ICE 11:30 - 12:00
Träning, Rosengårds Ishall (..)
14:30  
14:30 - 15:30
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
14:45  
14:45 - 15:45
J18 Elit » Träning, Isstadion
15:40  
15:40 - 18:15
U16 Elit »
Is 16:00-17:00
Fys 17:15-18:00
Träning, Isstadion (..)
16:00  
16:00 - 17:00
Team 08 » Träning, Rosengårds Ishall (..)
16:30  
16:30 - 18:45
Team 04 »
Fys 16.30-17:00
Isträning  17:30 - 18:45

OBS !  ingen brottning
Träning, Rosengårds Ishall (..)
17:30  
17:30 - 18:30
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
18:15  
18:15 - 20:45
Team 03 »
Samling 18.15
Fys 18.30-19.15
Is 19.45-20.45
U15 håller i träningen
Träning 02/03, Isstadion (..)
19:00  
19:00
Team 06 »
Samling: 18:00
Hej!
Här kommer ny kallelse till matchen mot Kristianstad som blev flyttad.
Vänligen svara så snart som möjligt.
Tack!
Kristianstads IK Röd hemma, Rosengårds Ishall (U11 Södra) (..)
19:15  
19:15 - 20:45
Team 02 »
SAMLING 19:15
IS 19:45 - 20:45

FRIVILLIGT ISPASS
SAMTRÄNING U14/U15.
Träning, Isstadion (..)
25lör
09:15  
09:15 - 10:15
Tjejskridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
11:00  
11:00
J20 Super Elit » Brynäs IF borta, Gavlerinken Arena (J20 SuperElit Top 10) (..)
11:00  
11:00
Team 05 »
Samling: 10:00
Kallelsen går ut tidigt pga lov
Glimma HK borta, Trollarinkens Ishall (U12 Mellan) (..)
12:50  
12:50
Team 04 » Trelleborgs IF borta, Söderslättshallen (U14 Division 1) (..)
13:30  
13:30
Team 08 » Lund hemma, Rosengårds Ishall (Poolspel) (..)
14:30  
14:30 - 18:30
Team 02 »
SAMLING 14:30 utanför arenan.
NEDSLÄPP 16:00

KALLADE SAMTLIGA

50/50 LOTTERI Malmö - Rögle BK, Malmö Arena (..)
15:00  
15:00
J18 Elit » AIK IF borta, Ulriksdals IP Hall 1 (J18 Allsvenskan Södra) (..)
15:15  
15:15 - 18:15
Team 03 »
Power-Break vid hemmamatch
Malmö Redhawks - Rögle BK
Övrigt, Power-Break, Malmö Arena (..)
15:30  
15:30
U16 Elit » Linköping HC hemma, Malmö Isstadion (U16 Elit Södra) (..)
15:30  
15:30
Team 08 » Limhamn hemma, Rosengårds Ishall (Poolspel)
16:45  
16:45
Team 07 » IK Pantern borta, Kirsebergs ishall (U10 Grupp B) (..)
19:00  
19:00
Dam »
Samling på Lockarp 14.15, bussen kör 14.30.
Bussen stannar på Carlssons i Kristianstad.
Hör av er vem som hoppar på där.
Bussen stannar på McDonalds Karlshamn på vägen hem om ni vill.
Karlskrona HK borta, Bortamatch () (..)
26sön
09:00  
09:00 - 10:00
Skridskoskola » Träning, Rosengårds Ishall
10:15  
10:15 - 11:15
Team 09 » Träning, Rosengårds Ishall
11:30  
11:30
Team 04 »
Samling: 10:30
Sekretariat: Oscar hed, William Haryd, Filip Lidman, Jakob Magnusson, Hugo Plato , Eric Bardeman

Cafeteria: Filip linde,  William Axelsson, wilmer Nilsson
IF Lejonet hemma, Rosengårds Ishall (U13 Division 1) (..)
11:30  
11:30
Team 07 » IK Pantern borta, Kirsebergs Ishall (U11 Södra) (..)
12:00  
12:00
J20 Super Elit » Timrå IK borta, NHK Arena (J20 SuperElit Top 10) (..)
12:40  
12:40
J18 Elit » Almtuna IS borta, Gränbyhallen (J18 Allsvenskan Södra) (..)
14:00  
14:00
Dam »
Samling: 12:00
Samling kl 12.00, värmning 13.20, matchstart 14.00.
Karlskrona HK hemma, Rosengårds Ishall () (..)
14:05  
14:05
Team 08 » Trelleborg hemma, Kirsebergs Ishall () (..)
14:10  
14:10
Team 06 » Trelleborgs IF borta, Söderslättshallen (U11 Södra) (..)
14:55  
14:55
Team 08 » Ik pantern hemma, Kirsebergs Ishall (Poolspel)
16:30  
16:30
Team 03 » Helsingborgs HC borta, Olympiarinken B-Hall (U15 Division 1) (..)
 
v.9
27mån
16:30  
16:30 - 17:30
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
17:00  
17:00 - 18:45
Team 07 »
Fys kl 17 i underställ, shorts, t-shirt och gympaskor. Is 17:45-18:45

Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:15  
19:15 - 20:15
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
28tis
08:00  
08:00 - 09:00
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J18 Elit » Träning, Isstadion (..)
15:00  
15:00 - 16:15
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
16:00  
16:00 - 18:45
Team 02 »
SAMLING 16:00
IS 16:30 - 17:45
OFF-ICE 18:00 - 18:45
Träning, Isstadion (..)
16:20  
16:20 - 17:20
J20 Super Elit » Träning, Isstadion (..)
18:50  
18:50 - 21:45
U16 Elit »
Fys 19:00-19:45
Is 20:15-21:30
Träning, Isstadion (..)
19:15  
19:15 - 22:00
Dam »
Fys 19.15-20.15
Is 20.45-22.00
Träning, Rosengårds Ishall (..)
19:15  
19:15 - 20:15
Team 05 » Träning, Rosengårds Ishall
19:15  
19:15
Team 06 » Lund Giants HC hemma, Rosengårds Ishall (U12 Svår) (..)