Välkommen till Malmö Redhawks Ungdom
Malmö Redhawks logo

Team 19 » Träning Team 19
 
Tid:mån 14 september, 17:30 - 18:30
Plats:Rosengårds ishall
Samling:17:00, Rosengårds ishall
Aktivitetsinfo:?? Information träning – Team 19 ??

För att träningarna ska bli så bra som möjligt för alla våra hockeyspelare vill vi påminna om några saker:

? Kom i god tid så att alla hinner komma på plats och kan gå ut på isen när ispasset börjar. Full hockeyutrustning krävs för att få gå på is.

?? Svara på kallelserna i SportsAdmin i tid, eftersom antalet spelare ligger till grund för planeringen av träningen. Om ni behöver ändra ert svar senare än 24 timmar före träningen, vänligen meddela detta via WhatsApp till huvudtränare Arvid eller lagledarna Johannes eller Natalie. Vi har självklart förståelse för att sjukdom och annat kan uppstå med kort varsel.

?? Enligt klubbens policy är det endast barn och ledare som får vistas i korridor och omklädningsrum. Vi är många ledare på plats och alla barn får den hjälp de behöver. Vårdnadshavare lämnar och hämtar barnen utanför korridoren/omklädningsrummet vid parkeringen. Vi ber alla att respektera detta.

?? Vi ser gärna att barnen stannar kvar och duschar tillsammans efter träningen. Det är en uppskattad stund för gemenskap och teambuilding även utanför isen.

Stort tack för att ni hjälper oss att skapa bra förutsättningar för barnen och laget! ??

<< Tillbaka

 
Huvudpartners